Stomatologia estetyczna Łobez

Stomatologia estetyczna Łobez

16 marca, 2019 0 przez Szymon Majewski

Coraz więcej kobiet korzysta z zabiegów z obszaru stomatologii estetycznej, by napawać się pięknym wyglądem swoich zębów. A lub są one miłe dla niemowląt? Warto poznać się z najbardziej znaczącymi zabiegami i doświadczyć lub są one podawane dzieciom.

Stomatologia estetyczna Połczyn-Zdrój

Stomatologia estetyczna – najpopularniejsze zabiegi

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna montuje w sobie wiele rzeczy stomatologii (np. profilaktykę, stomatologię zachowawczą, protetykę, ortodoncję), oraz jej głównym priorytetem jest poprawa estetyki uzębienia. Do najczęściej wybieranych braków w ramach stomatologii estetycznej zdaje się wybielanie, piaskowanie, skaling, licówki i korony protetyczne.
Wybielanie zębów

Zabieg ten osiąga się zwykle przy wykorzystaniu specjalnej warty na uzębienie i wykorzystanie preparatu żelowego, którego aktywny składnik reaguje z tanią zęba dzięki takim czynnikom jak światło lub związki chemiczne, i otrzymany wynik jest z razu widoczny.

Stomatologia estetyczna Połczyn-Zdrój

Profesjonalne wybielanie zębów nie powoduje zakłóceń w tkance szkliwa, niemniej a po sposobu może pojawić się czasowa nadwrażliwość szkliwa (głównie na zimno). Wybielanie może jeszcze skutkować podrażnieniami i uszkodzeniami dziąseł lub błony śluzowej. Warto zaznaczyć, że nieprawidłowo wykonywany zabieg może zrobić nierównomierne lub nadmierne wybielenie także potrafi być okazją mikrouszkodzeń i zwiększonej porowatości szkliwa i zębiny.

Stomatologia estetyczna Połczyn-Zdrój

Według unijnej informacje z 2012 roku, a jeszcze Rozporządzenia Ministra Zdrowia profesjonalne wybielanie zębów z wykorzystaniem określonych środków chemicznych w odpowiednim stężeniu jest natomiast bezpieczne dla zdrowia, jednak chyba być podawane wyłącznie u kobiet dorosłych (powyżej 18 r. życia). Nie proponuje się również wybielania osobom z nadwrażliwością zębów i dziąseł, osobom w chce i matkom karmiącym.
Piaskowanie i skaling

zobacz również ile kosztuje wybielanie zębów

Zabieg piaskowania polega na usuwaniu różnego rodzaju osadów (powstających z kawy, herbaty, papierosów także pozostałych używek lub barwiącego jedzenia), przebarwień oraz płytki nazębnej za pomocą specjalnego urządzenia kierującego strumień piasku stomatologicznego na zęby. U dzieci nie winno być pasztetu z tego rodzaju osadami. Sam środek jest miły, choć wywołuje pewien dyskomfort, i po jego zakończeniu możliwa jest nadwrażliwość zębów i dziąseł. Przeciwwskazaniem do robienia piaskowania u niemowląt jest jeden jego wynik – odsłonięte i oczyszczone bruzdy zębowe. U niemowląt są one przynoszone poprzez lakowanie.

Skaling z serii polega na usuwaniu kamień nazębnego składającego się w terenie szyjek zębowych – z dziedzinie korony (powszechnie używany) lub spod powierzchni dziąseł. W sukcesu skalingu w istocie nie ma przeciwwskazań do wykonywania go u dzieci. Jeśli jest taka potrzeba, toż ważna go wypełnić i będzie on dla niemowlęcia bezpieczny.
Licówki i korony

Zobacz również Ionic White

Licówka to długa płytka kompozytowa lub uczyniona z ceramiki (bądź porcelany), przytwierdzana do powierzchni zęba z jego doskonałej (wargowej) strony. Z serii korony protetyczne są ceramicznymi nakładkami w sumy zakrywającymi zęby. Licówki i korony pełnią funkcję miłą i ochronną. Niekiedy licówki wykorzystywane są do korygowania wad zgryzu, ale większość stomatologów nie zaleca tego rodzaju praktyk. Również jak sądzenie licówek na zęby mleczne.

Licówki są zaliczane do zastosowań mało inwazyjnych, ale nie są pozbawione ingerencji w uzębienie. Wymagają usunięcia z 3 do 30% tkanki zęba. Z serii w sukcesu koron ząb musi być oszlifowany w niezwykle większym stopniu. W klubu z czym, jeśli nie jest taka potrzebę wcale nie ingerować w grupę uzębienia dziecka.

Źródło artykułu Stomatologia estetyczna a dzieci – czy to bezpieczne

 

Stomatologia estetyczna Połczyn-Zdrój

0 0 votes
Article Rating