Teraz bank musi „wesprzeć” w wypadku błędnego przelewu

Teraz bank musi „wesprzeć” w wypadku błędnego przelewu

2 maja, 2020 0 przez Szymon Majewski

Teraz bank musi „wesprzeć” w sukcesie błędnego przelewu – Od lipca 2018 roku łatwiej będzie odzyskać omyłkowo wysłane pieniądze (błędne znane na przelewie). Bank będzie zobowiązany pomóc nam w takim przypadku. Usługę ta otaczać się choć będzie do związku z bankiem odbierającym przelew oraz – w ostateczności – do dania danych osobowych przypisanych do konta odbiorcy.

Teraz bank musi „wesprzeć” w sukcesie błędnego przelewu

 

Nie rozumiem lub byliśmy wówczas w byciu sytuację, w której dali pieniądze na krótkie konto. Ja miałem taką przygodę dwa razy, w ostatnim raz z mojej winy i raz przez błędnie podany numer konta. W takich przypadkach zawsze winni byliśmy na odpowiednią opinię obcej świadomości i kilkoro szczęścia. Mi udało się raz zapłacić za samochód na zły numer konta, bo taki podany był na FV. Powodzenie w nieszczęściu, że nr konta (błędny) na jakie przelałem pieniądze nie mieszkał również oddał mi je automat bankowy. W różnym przypadku musiałem jednak skontaktować się z odbiorcą konta i przypominać o zwrot. Całe szczęście, że go wiedziałem.

Procedura zwrotu błędnie wykonanego przelewu
Od lipca bieżącego roku procedura zwrotu pieniędzy w sukcesie przelewu pieniędzy zostanie nieco uproszczona, ponieważ bank będzie traktował obowiązek nam pomóc. W planie bank jest cel podjąć akcję w porządku 3 dni z zgłoszenia. Musi powiadomić odbiorcę przelewu oraz inni bank o błędnej transakcji. Odbiorca takiego przelewu ma 30 dni na przełom pieniędzy. Trafiają one na startu na konto techniczne w banku, a tylko wtedy do właściciela.

Po uzyskaniu informacji z banku, odbiorca błędnego przelewu ma 30 dni na reakcję. Skoro ona nie nastąpi, to bank na bliski wniosek musi zapewnić nam pełne dane osobowe posiadacza konta czyli imię, nazwisko, adres zamieszkania, adres działalności itp. Jeśli odbiorca przelewu ma konto w następnym banku, to ten bank jest 3 dni na przesłanie takich deklaracji do naszego banku, który następnie udostępni znane nam (uwaga jeśli użyjemy je do indywidualnych priorytetów niż odwrócenie transakcji grozi nam grzywna do 30 000 PLN).

Również na tym niemal więcej osoba banku się kończy. Dużo o zwrot pieniędzy musimy walczyć sami przed sądem chociaż w sukcesie mienia dużych informacji i dokumentacji całej sytuacji propozycja będzie raczej oczywista, aczkolwiek nie wiem ile trzeba w takich przypadkach czekać na decyzję sądu.

Idealnie byłoby gdyby istniała procedura, gdzie przy błędnym przelewie na bliski wniosek wszystko dzieje się automatycznie. Wyobrażam sobie jednak, że potrafiło zatem stanowić spożytkowane przez „cwaniaków” w różnoraki rodzaj. W każdym razie stanowi ostatnie znakomita zmiana pomagająca odzyskać pieniądze z złych przelewów, które wszystkiemu mogą się zdarzyć.

Artykuł powstał dzięki serwisowi pożyczki na zasiłki

0 0 votes
Article Rating