Poczta kurier Skoczów  zamów online

Poczta kurier Skoczów zamów online

9 października, 2019 Wyłączono przez Szymon Majewski

Z powodu wysokiego tempa życia i zwyżkującej popularności płatności przez internet, coraz częściej korzystamy z usług firm kurierskich. Istniejące na rynku usługi zachęcają nas korzystnymi cenami i szybkimi terminami dostarczenia. Wysyłanie przesyłek z Poczta kurier Knurów może być dziecinnie łatwe i naprawdę może uprościć nasze życie. Co należy wiedzieć o wysyłaniu przesyłek kurierem? Jakie są plusy takiego rozwiązania? A także jakie niedopatrzenia zdarzają się przy wysyłaniu przesyłek?

Poczta kurier Knurów

Małe przesyłki

zamów kuriera

Najchętniej nadawane przesyłki, to te o niewielkich wymiarach. Mimo że przetransportowanie ich własnoręcznie na pocztę może nie było by, aż tak trudne, jednak możliwość odebrania ich z naszego miejsca zamieszkania przez kuriera wiele upraszcza. Możemy oszczędzić przy tym czas oraz nasze nerwy, bo stanie w kolejkach na poczcie nigdy nie jest przyjemne. Nadanie niewielkiej paczki to tylko kilka etapów, w pierwszej kolejności należy złożyć zamówienie na kuriera, spakować przesyłkę zgodnie z wytycznymi a następnie poczekać aż Poczta kurier Knurów zjawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto ma możliwość odebrać naszą przesyłkę nawet tego samego dnia, jeżeli zrobiliśmy zamówienie w godzinach rannych, albo dnia następnego. Będzie mieć to znaczenie szczególnie jeśli zależy nam na przekazaniu przesyłki do odbiorcy na czas. Zazwyczaj czas dostarczenia przesyłki wynosi 24 godziny w następnym dniu roboczym.

Wysyłka wielu paczek

Gdy jesteśmy małym przedsiębiorcą i wysyłamy dużo paczek każdego miesiąca warto skorzystać z oferty wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to okroić ilość papierów. Ponadto mamy wtedy możliwość dostania faktury zbiorczej na koniec okresu rozliczeniowego.

Przy pakowaniu takiej ilości paczek z pewnością dostrzeżemy też korzyść z odbierania ich przez kuriera prosto z naszego miejsca zamieszkania. Dostarczenie ich za każdym razem do placówki pocztowej zajęło by dużo czasu oraz wymagało od nas wysiłku, szczególnie jeślipaczki dużo ważą. Ponadto cena przesyłek hurtowych jest korzystniejsza niż płatność za każdą z przesyłek osobno. Jeśli jesteśmy zmuszeni nadawać znaczące ilości przesyłek możemy skorzystać z oferty przesyłek hurtowych.

Przewóz palet

A co wtedy, jeśli produkt który musimy przesłać zajmuje naprawdę dużo przestrzeni i dużo waży? Opłacalnym wyjściem może być wysłanie go na palecie. Firma kurierska miasto proponuje nam przewóz produktów do 500 kg. Przesłanie palety nie różni się szczególnie od przesłania normalnej przesyłki. Również musimy złożyć zamówienie, zabezpieczyć przesyłkę i umożliwić kurierowi odebranie. Z racji na gabaryty przesyłki musimy zapewnić dojazd dla samochodu ciężarowego do punktu przechowywania palety.

Dobrze pamiętać, że wyliczając wysokość przesyłki i masę musimy doliczyć paletę. Standardowa euro-paleta ma wagę około 25 kg i ma około 15 cm wysokości. Ponadto drewniane palety będą zmienić swoją masę pod wpływem wody, dlatego rozsądniej jest nie przybliżać się do granicznej masy przesyłki. Wybierając paletę na której prześlemy produkty, upewnijmy się czy jest ona w zadowalającym stanie. Uszkodzona paleta nie będzie stanowić odpowiedniego zabezpieczenia i towary na palecie mogą ucierpieć. Gdy okaże się, że paleta nie była cała w momencie nadania przesyłki, możemy mieć kłopoty z uzyskaniem zwrotu za straty.

Najczęstsze zasady wysyłania przesyłek

Każda firma kurierska miasto ma własne wewnętrzne zasady odnośnie wymiarów, zabezpieczeń przesyłek i kontaktu z kurierem. Dlatego warto poznać je przed złożeniem zamówienia. Najważniejszą rzeczą przy przygotowywaniu przesyłki jest właściwe jej zabezpieczenie. Będzie to zależne od zawartości przesyłki i jej wymiarów. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy okręcenie jej stretchem lub umocowanie towaru odpowiednimi pasami. Małe przesyłki z wrażliwą zawartością będą potrzebowały uszczelnienia, które będzie amortyzowało pojawiające się wstrząsy. Chociaż Poczta kurier Knurów chce żeby wszystkie paczki były traktowane z delikatnością, jednak musimy pamiętać, że w czasie transportu nasza paczka może się obracać lub zostać przygnieciona przez pozostałe paczki.

Inną rzeczą o której sporo klientów zapomina jest wydrukowanie listu przewozowego. Poczta kurier Knurów odbierając przesyłkę musi też ten dokument dostać ,więc jeśli nie wygenerowaliśmy go wcześniej, musimy to zrobić kiedy kurier już oczekuje. W związku z tym wydłużamy czas odebrania przesyłki i w skali całego dnia, może okazać się, że kurier nie zdoła do kogoś przybyć. Dlatego dobrze jest myśleć nie tylko o nas samych, ale także o innych korzystających z oferty Poczta kurier Knurów .

Zobacz również poczta Kurier