lombard, życie pod zastaw Złoczew  zadzwoń 887 332 665

lombard, życie pod zastaw Złoczew zadzwoń 887 332 665

22 października, 2019 Wyłączono przez Szymon Majewski

Czy istnieje miejsce, gdzie jest szansa znaleźć fenomenalne promocje? Nabyć wyjątkowe przedmioty, które nie bywają spotykane gdzie indziej? Tak, taka przestrzeń istnieje i bywa nią każdy komis, który tylko poznacie. Nie ma dwóch identycznych lombardów, w każdym z nich znajdziesz inny asortyment, w każdym z nich masz szansę kupić inny niepowtarzalny rzecz. Nigdy nie przewidzisz, co znajdziesz. Warto poznawać komisy, zwłaszcza jeżeli jest się zbieraczem, hobbystą lub po prostu osobą spragnioną okazji.

lombard, życie pod zastaw Opoczno zadzwoń 887 332 665

Stare rupiecie, czy okazja życia?

lombard internetowy

Nasze nastawienie do lombardów bywa naprawdę odmienne. Nie ma bez dwóch zdań czemu się szokować, gdyż nasze początkowe przygody z komisami w rzeczy samej nie były za bardzo przyjemne. Jeśli niektórzy to pamiętają, to pierwotne komisy, z lat 90 i inauguracji XXI wieku nie były ciekawymi miejscami do zwiedzenia. Małe lokale, nieciekawy kierownik, który siedział za kontuarem i śledził nasz każdy ruch, a przy tym miał niemiły wzrok. Czy komuś w takich momentach chciałoby się spędzić tam dłuższą minutę i wybierać coś? Na pewno osobie, kto jeszcze miałby zamiar coś sprzedać w lombardzie albo naprawdę znalazł się w wielkiej opresji i chce znaleźć tanich przedmiotów.

zloz wniosek

lombard, życie pod zastaw Opoczno zadzwoń 887 332 665

Ponadto, jeżeli ktoś ma myśl, że w lombardzie miał szansę kiedyś osiągnąć jakąś dobrą kwotę za sprzedaż lub kupno, to jest w błędzie. Szef lokalu zawsze chciał kupować jak najtaniej, a sprzedawać jak najdrożej, korzystając z tego, że osoby przychodzące nie znali się na handlu i negocjowaniu.

Szczęśliwie takie czasy już minęły, a nasze komisy przesiąka kultura zachodu, która miewa trochę odmienne nastawienie do tematu, więc możemy śmiało odwiedzać takie miejsca, których ilość wzrasta. Teraz spora część lombardów jest dość spora. Dba się o to, żeby konsument miał się dobrze i żeby miał okazję coś wybrać. Wszystkojest dość poukładane, żeby bez stresu można było obejrzeć każdy przedmiot.

lombard, życie pod zastaw Opoczno zadzwoń 887 332 665

Nawiążemy w tej chwili może odrobinę do początku, czyli tego, czy w komisach można znaleźć same używane rzeczy, czy również jakieś nowe i ciekawe i może nawet niezmiernie wartościowe? Na początek warto stwierdzić, że w lombardzie, jeżeli chodzi o wartość, nie zatrzymujmy się na tym, czy coś jest nowe, czy używane. Bez owijania w bawełnę, żeby wycenić czegoś wartość, trzeba się na tym znać. Można choćby zlokalizować jakieś antyczne meble, które na pozór mogą wydawać nam się bezwartościowe, a tak naprawdę mogą być niezmiernie cenne. Możemy też znaleźć przeróżne rupiecie, na przykład zniszczone wózki dla dzieci, telewizory i inne rzeczy, które nawet nie nadają się do reparacji. Dlatego znajdując się w lombardzie, należy być spostrzegawczym.

Co możemy ciekawego znaleźć?

W komisach możemy znaleźć niemal wszystko. Od książek, przez telefony, kamery, komputery, lampy, a nawet samochody i kosiarki. Wszystko jest związane z tym, jak duży jest komis, no i z pewnością, czy ma specjalizację. Bo przecież możemy znaleźć komis tylko ze sprzętami elektronicznymi, a możemy znaleźć taki tylko z wytworami jubilerskimi.

Jeśli szukamy jakichś nienowych telefonów, laptopów i innych takich urządzeń, to w lombardzie możemy mieć okazję na pozyskanie ich w niskiej cenie i w niezłym stanie. To może być dla nas okazja. Precyzyjnie możemy poznać urządzenie, zlokalizować jego obrażenia, historię, no i zdecydowanie przetestować. Może to być także szansa dla nas, jeżeli chcielibyśmy na takich urządzeniach trochę zarobić. Możemy przecież kupować rzeczy nienowe i odsprzedawać już jak je zreperujemy.

lombard, życie pod zastaw Opoczno zadzwoń 887 332 665

Komisy mogą być dla nas okazją do zarobku, jeżeli tylko porządnie się na czymś znamy i mamy duszę biznesową. Wystarczy tylko rozejrzeć się w Internecie i poszukać najbliższych lombardów. Następnie od czasu do czasu można pójść do nich i znaleźć rzeczywiste perełki.

Komisy, czyli miejsca dla hobbystów

Jeśli mamy jakąś nadzwyczajną miłość i zbieramy przeróżne ciekawe przedmioty, to w komisach możemy w rzeczy samej znaleźć je i to nawet w świetnym stanie. To mogą być znaczki, komiksy, stare telefony, czasopisma i przeróżne odmienne obiekty. Zdecydowanie musimy wiedzieć czego i gdzie szukać.

Wolne w lombardzie

Od czasu do czasu, zamiast spędzać wolny czas w galerii lub w sklepie, może warto udać się właśnie do jakiegoś dużego lombardu. Samo oglądanie tych wszystkich przedmiotów może być już wielką zabawą.

Stare zegary, meble, stare maszyny do pisania. To wszystko może wzbudzać skojarzenia. Czasem trafimy też na sprzedawcę z pasją, czyli takiego, który o poszczególnym przedmiocie będącym w lombardzie, będzie w stanie opowiedzieć nam ciekawą historię. Może to być dla nas naprawdę bardzo szokujące, jakie przygody są związane z niektórymi przedmiotami.

Zwiedzaj więc od czasu do czasu komis i ot tak spędź tam trochę czasu. To na pewno nie będzie zmarnowany czas, lecz niezmiernie ciekawe wyjście.

lombard, życie pod zastaw Opoczno zadzwoń 887 332 665

Zobacz również lombard internetowy