Kwoty subwencji społecznej i zyski z tytułu wkładu w PIT dla gmin, powiatów i województw w wczesnym kwartale 2020 r.

Kwoty subwencji społecznej i zyski z tytułu wkładu w PIT dla gmin, powiatów i województw w wczesnym kwartale 2020 r.

30 kwietnia, 2020 0 przez Szymon Majewski

Kwoty subwencji publicznej i zyski z urzędu udziału w PIT dla gmin, powiatów i województw w głównym kwartale 2020 r. Ministerstwo Finansów opublikowało daną o kwotach subwencji wszystkiej na 2020 r. dla gmin, powiatów oraz województw i środkach zdanych na rachunki jednostek samorządu terytorialnego za pierwszy kwartał 2020 roku. Warto sobie zapamiętać zwłaszcza kwoty zysków z urzędu PIT, ponieważ w tekście nieuchronnego wstrząsu w samorządowych finansach że się okazać, że przez jeden czas odpowiednich nie zobaczymy.

Daną o kwotach subwencji wszystkiej na 2020 r. dla gmin, powiatów oraz województw i środkach zdanych na rachunki jednostek samorządu terytorialnego za pierwszy kwartał 2020 r. Ministerstwo Finansów dało na swojej stronie internetowej. W opublikowanych zestawieniach podane są kwoty części oświatowej i ilości równoważącej subwencji ogólnej (działanie w I kwartale i plany na wszelki rok 2020), dochody JST z urzędu udziału w podatku dochodowym od osób fizycznych, a ponadto wpłatach na działka równoważącą subwencji ogólnej (działanie w I kwartale i plany na wszelki rok 2020).

Wydane przez resort dane umieszczamy w całości w obszarze „multimedia”. W tekście stworzonego przez epidemię tąpnięcia w roli zaś jego pewnych produktów dla dochodów samorządów, warto zwrócić uwagę na otrzymane poprzez nie w głównym kwartale zyski z PIT (w bieżącym terminie skutki ekonomiczne epidemii więcej nie ukazały się w całej rozciągłości, gdyż do połowy marca gospodarka normalnie funkcjonowała), ponieważ pewno się okazać, że otrzymanie ich na identycznym poziomie w nowych kwartałach potrafi stanowić specjalnie trudne, albo nawet niemożliwe.

– Tak naprawdę to, co się w tej chwili dzieje, przypomina drogę na rowerze, jeśli ktoś wydaje nam patyk w wysokie koło. Nagle lecimy, więcej nie spadliśmy, nic nas także nie boli, tylko za chwilę obecny upadek nastąpi – tak obrazowo opisywał obecną sytuację prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski.

A więc zatrzymując się tej metafory, przed nieuchronnym upadkiem do budżetu Wrocławia tytułem dochodów PIT w głównym kwartale obecnego roku trafiło 248,6 mln zł, Bydgoszczy – 87,6 mln zł, Lublina – 88,5 mln zł, Łodzi – 196,8 mln zł, Krakowa – 301,8 mln zł, 1,046 mld zł, Opola – 39,2 mln zł, Rzeszowa – 51,7 mln zł, Białystoku – 73,8 mln zł, Gdańska – 158,6 mln zł, Katowic – 98,4 mln zł, Kielc – 51 mln zł, Olsztyna – 47 mln zł, Zielonej Góry – 195,7 mln zł, Poznania – 203,5 mln zł, Szczecina – 105,8 mln zł.

W części lipca powinniśmy natomiast dowiedzieć się, jak bolesny będzie ten prognozowany przez prezydenta Truskolaskiego „upadek”.

zobacz również Kwoty subwencji ogólnej i dochody z tytułu udziału w PIT dla gmin, powiatów i województw w pierwszym kwartale 2020 r.

0 0 votes
Article Rating