Kino Gryfice

Kino Gryfice

8 lipca, 2019 0 przez Szymon Majewski

Czy warto oglądać częste i słabe filmy? Zapewne znakomita większość stałych bywalców kin, odpowie nie warto, bo strata czasu, a przede wszystkim pieniędzy (trzeba bowiem pamiętać, że bilety kinowe do najtańszych nie należą). A natomiast jest tyle innych źródeł, dzięki jakim można zobaczyć wybrany obraz i na dodatek tańszym kosztem.

Kino Kamień Pomorski

 

Pytanie, to czy gdy nie są to każde wielkie koszty, można to pozwolić sobie na badanie małych i słabych filmów? Czy rzeczywiście możesz z wszelkim przekonaniem powiedzieć istniejesz tak atrakcyjnym znawcą kina, że oglądanie złych filmów uwłacza twojej godności! Jeżeli myślisz, że tak, to znawcą zapewne nie jesteś! Uważasz się tylko za niego, a więc jednak różnica.

wejdź

Ostatnio, zwłaszcza w intrenecie nie sposób przeoczyć uwagi tych ludziach odbiorców filmowych mających się za dobrych koneserów kina. Dysponują przecież niezawodnym orężem w istocie krytyki, która znacznie często tylko z nazwy ją wygląda, w prawd jest właśnie wiadrem pomyj i falą dobrego albo nie hejtu. To działanie pseudo-filmowej uwagi w internecie nie wzięło się przecież znikąd. I tu wcale nie chodzi o niczyje kompetencje filmoznawcze, albo nawet poziom inteligencji. Faktem jest trochę podejście samego krytyka, czy recenzenta do tematu analizy i niezachwiana wiara we swoje głosy i myśli.

Kino Kamień Pomorski

Otóż, próbując naświetlić ten doskonały problem można dotrzeć do wniosku, że pochodzi on przeważnie z przesadnego krytycyzmu, natomiast ten prowadzony jest zazwyczaj faktem oglądania tylko tego, co przylega do klasyki kina lub klasyką się wkrótce stanie, to oznacza wybitnych arcydzieł filmowych. W żadnym razie filmów przeciętnych czy wręcz złych – to przecież niczemu nie służy? Oraz w pamięci wielu negatywnie działa na ukształtowanie gustu filmowego.

Kino Kamień Pomorski

A wszak jest inaczej. Kiedy tylko osoba wydająca opinię o filmie ogląda wszystko, więc co dobre, niezwykle szybko zatraca się w przekonaniu, że wszystkie filmy należy oceniać według kryteriów arcydzieł. W współczesny procedura można szybko orzec, że średniej klasy obraz jest złem wcielonym. Zatem, aby oceniać filmy w jakiejkolwiek skali powinien być dla tej skali pewne odniesienie. Im doskonalszy krytyk czy recenzent, tym nic odniesień na jego skali, a tym samym odpowiedniejsze są jego opinię. Potrafiło się więc wydawać, że tylko krytycy i recenzenci powinni znajdować wszystkie możliwe złe filmy. Niech oni rozstrajają się za nas! Teraz nie! Zwykły odbiorca, a zwłaszcza ten liczący się w internecie swoimi stanowiskami na fakt obejrzanego filmu nie powinien stronić z filmów przeciętnych, a nawet złych.
Czy to należy o oglądanie wszystkiego, co się,,nawinie”.

Rzecz złota nie! Chodzi raczej tutaj o jedno zajęcie z premedytacją, tzn. wprowadzenie zasady, że najpierw oglądasz film, który wedle wszelkiego prawdopodobieństwa jest niski, a następnie sięgasz po pięć domniemanych perełek kinowych. To zadanie powinno zwrócić dwa podstawowe skutki: po kluczowe będziesz mógł spokojnie sprecyzować, dlaczego dany obraz jest nieudany, jakie błędy powiedzieli jego autorowi, a po drugie w współczesny rodzaj z pełną pewnością jeszcze bardzo docenisz te pięć filmów. Zaczniesz zwidzieć w nich dużo dokładnie zarówno plusy, ale jeszcze i minusy. Chociaż plusy powinny przeważyć. Obecnie można ten proces porównać z ważeniem. Na dwóch szalkach stawiamy plusy a następnie minusy, która z nich przeważy, taki osąd o filmie wydamy, lecz najpierw trzeba mieć zarówno minusami i plusami. Więc nie jest dodatkowe bez oglądania złych filmów, gdzie minusy niemal krzyczą do nas z ekranu.

Kino Kamień Pomorski

Mając tak rozwiniętą skalą porównawczą odbiorca filmowy pokazuje się, iż są takie filmy, które nie zachwyciły go w taki metoda, jakby sam tego oczekiwał, natomiast ich zaletę artystyczna jest bujna także stanowić chyba nastąpią do gustu innemu użytkownikowi. Nie nieco, że doceni ich kunszt, to przygotuję się w nim myśl, że najczęściej żaden sąd nie jest jednorazowy i spokojny, więc reakcję na pytanie czy warto oglądać częste i słabe filmy powinna zawierać – Warto! I jeśli wyróżniasz się swoimi opiniami w internecie wtedy korzystasz taki obowiązek.

Kino Kamień Pomorski

Źródło artykułu Czy warto oglądać przeciętne i złe filmy?

0 0 votes
Article Rating