Kiedy lekarza ginekolog może stwierdzić ciąże?

Kiedy lekarza ginekolog może stwierdzić ciąże?

23 stycznia, 2019 0 przez Szymon Majewski

Potwierdzenie ciąży u dziewczyn jest najczęściej efektem przypuszczeń i podejrzeń przyszłej mamy o swoim błogosławionym stanie. Już samo zatrzymanie okresu nie jest jednakże tylko jedynym sygnałem, który wskazywałby ciąże. Lekarze ginekolodzy wykonują również badania umożliwiające potwierdzenie ciąży.


Kiedy ginekolog może stwierdzić, że jesteśmy w ciąży?

Przyszła mama pragnie dowiedzieć się swojej ciąży tak szybko jak się tylko da. Jednakże takim pierwszym znakiem poczęcia jest najczęściej spóźniająca się miesiączka. O ciąży dowiedzieć się można nie wcześniej niż miesiąc po zapłodnieniu. I dopiero wtedy zaleca się zrobienie testów ciążowych. W innym razie mogą one nie przedstawić prawdziwego wyniku.

Jeśli jednakże pragniemy dowiedzieć się o o ciąży trochę wcześniej, możemy wybrać się do ginekologa. Lekarz ginekolog może zlecić badanie krwi ,które wykaże ilość hCG. Hormon ten jest wydzielany w organizmie już 48h od zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej.

Niska wartość hCG oznacza, że komórka jajowa nie zagnieździła się albo wystąpiło wczesne poronienie. Natomiast w przypadku jego za wysokiej wartości można mieć do czynienia z ciążą zaśniadową – nieprawidłowym zagnieżdżeniem komórki jajowej.

Nim lekarz dostanie wyniki naszych badań dokona również badania palpacyjnego. Objawami zapłodnienia może być rozpulchnienie pochwy a oprócz tego zasinienie oraz rozpulchnienie szyjki macicy. Może przeprowadzić też badanie USG dopochwowo. Poprzez takie badanie można stwierdzić ciąże od 4 tygodnia. Pierwsze takie badanie USG będzie zlecone na 11-14 tydzień ciąży, wówczas to wyznaczony zostanie termin porodu.

zobacz również rodzaje prezerwatyw

0 0 votes
Article Rating