Jakie dokładnie warunki trzeba spełniać, żeby dostać kredyt hipoteczny?

Jakie dokładnie warunki trzeba spełniać, żeby dostać kredyt hipoteczny?

23 stycznia, 2019 0 przez Szymon Majewski

Bardzo dużo osób marzy o otrzymaniu kredytu hipotecznego, który pozwoli na uzyskanie swojego mieszkania, domu i zdobycie niezależności od rodziców.

Jakie warunki trzeba spełniać, by dostać kredyt hipoteczny?

 

Szczególnie młode osoby starają się o posiadanie swojego kąta, jednak by dostać kredyt, należy spełniać wiele najważniejszych warunków, jakie wyznacza nam bank.

kredyt, hipoteczny, pożyczka, bank, bankowość

Tego typu kredyt może uzyskać pełnoletnia osoba – musi mieć ukończony 18 rok życia, a bardzo dużo banków proponuje osobom do 35 roku życia dużo korzystniejsze warunki uzyskania hipoteki, m. in. atrakcyjne oprocentowanie.

Bardzo dużo zależy także od okresu na jaki zaciągamy kredyt, banki zastrzegają sobie by ostatnia rata przypadała maksymalnie pomiędzy 75 a 80 rokiem życia. Istotna jest też nasza historia kredytowa – taki kredyt nie będzie przyznany osobie ,która posiada bardzo złą historię kredytową i jakiekolwiek zaległości ze spłatą rat, nawet jeżeli wcześniejsze zobowiązania opiewały na minimalne sumy. O tym trzeba pamiętać!

Wysokość hipoteki i decyzja o jego przyznaniu uzależniona jest od wysokości zarobków osoby, która stara się o niego. Przy niskich zarobkach bank może wydać decyzję odmowną, bo potencjalny kredytobiorca może mieć problem ze spłacaniem rat. Banki biorą pod uwagę też liczbę członków w rodzinie, będących na utrzymaniu osoby starającej się o kredyt, oraz wysokość wziętych w chwili obecnej kredytów. Wskaźniki finansowe są podstawą jeżeli rozchodzi się o określanie zdolności kredytowej konsumenta.

Wspomnę jeszcze, że wielką szansę na taki kredyt posiada osoba ,która jest zatrudniona na zasadzie umowy o pracę, najlepiej na czas nieokreślony. W sytuacji innego źródła dochodów banki życzyć sobie mogą spełnienia przez klienta jeszcze dodatkowych warunków podczas ubiegania się o kredyt lub mogą się one zdecydować na przyznanie konsumentowi znacznie niższej sumy kredytu hipotecznego.

Zobacz również pożyczki długoterminowe online

0 0 votes
Article Rating