Haluksy Biały Bór

Haluksy Biały Bór

28 lutego, 2019 0 przez Szymon Majewski

Haluksy – domowe sposoby leczenia Traktują nie tylko osób, lecz i mężczyzn – haluksy to dyskomfort spowodowany wadą palucha. Zobowiązuje się z obecnym ciągły ból, a nawet kłopoty z przenoszeniem się i poszukiwaniem. Istnieje wiele swoich środków na radzenie sobie z obecnym dyskomfortem. Lub są one zawsze pewne? Jakie inne metody można spotkać?

Haluksy Stepnica

Jak są przyczyny powstawania haluksów?
Domowy metody
Operacje chirurgiczne

Flexin500

Flexin500

Przyczyny powstawania

Haluksy to zmiana, często bolesna narośl w przestrzeniach palucha, która z okresem może tworzyć rozrastanie się stopy, jakie niesie za sobą nowe trudności. Najczęstszą winą jest predyspozycja genetyczna oraz płaskostopie, z którymi niestety nie da się walczyć. Do różnych powodów należy otyłość, siedzący sposób życia, nieodpowiednie obuwie (zwłaszcza w formacie trójkąta), bądź też płeć (to schorzenie częściej występuje u osobników płci pięknej). Czasami stosuje się również typ stopy – egipska, która istnieje szczególnie narażona na zmiany.
Które są metody leczenia?

Główną formą jest operacja, jednak dużo kobiet również radzi sobie „domowymi” sposobami, do jakich należy:

Zmiana obuwia na takie z płaskim obcasem i szeroką podstawą,
Leki przeciwbólowe – nie eliminują przyczyny, ale uczestniczą w rywalizacji z bólem,
Zakładanie ortez, odciągających paluch od śródstopia i sprawdzających ustawienie palców,
Kinesiotaping – plastry działające podobnie jak ortezy. Prowadzą one skorygowane położenie na dłużej,
Wkładki do butów – trzeba ale mieć, aby były dobierane sam do stopy, właśnie wtedy wykazują obiektywne działanie,
Wykonywanie ćwiczeń, proponowanych przez fizjoterapeutę.

 

zobacz również Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Operacje chirurgiczne

W sukcesu dużego bólu zaleca się jednak wykonanie operacji haluksów – metodą Scarf, Chervron bądź Akin. Polegają one na chirurgicznym przecięciu kości i ponowne jej połączenie za pomocą śrub. Choć brzmi to groźnie, istnieje ostatnie skuteczny wyjście na wszystkie pozbycie się problemu. Niektóre z inicjatywy są mało inwazyjne – chirurg przez skórę nacina kość i prowadza odpowiedni frez do stopy. Po zabiegu jest tylko nacięcie, jakie się bandażuje, nie ma więc konieczności zakładania gipsu. Wystarczy tylko zadbać o stopę poprzez jej rehabilitację – wizytami u fizjoterapeuty i ćwiczenia (np. jeżdżenie na piętach i na zewnętrznych krawędziach stóp).

Podsumowanie

Choć domowe sposoby planują własne wartości, przy haluksach warto skierować się do lekarzy – specjalisty i fizjoterapeuty, którzy wesprą w wybraniu metod leczenia sam do jakiegoś. Dobrze także dbać o wykonywaniu odpowiednich ćwiczeń, jakie mogą zapobiegać powstawaniu tego faktu.

zobacz również Na najlepsze odchudzanie preparaty farmaceutyczne

Haluksy Stepnica

0 0 votes
Article Rating