Ciacho Białogard

Ciacho Białogard

11 lipca, 2019 0 przez Szymon Majewski

Ciacho to podstawowa i sama z kilkorgu komedii, które sprawił Patryk Vega. Film opowiada historię pięknej Basi wrobionej przez narzeczonego w atak na konwój z narkotykami. Wplątanej w narkotykową aferę siostrze przychodzą z pomocą nieporadni, ale bardzo odważni bracia. Reżyser wielki z bezkompromisowego przedstawiania środowiska policyjnego, w współczesnym obrazie nieco odbiega od typowego charakteru swojej pracy.

Ciacho Kamień Pomorski

Nie pozostawia on jednak ważnego tematu zainteresowania – wciąż mieszkamy w kręgach policyjnych.

klik i ogladaj film

Główna bohaterka stanowi mocno przebojową policjantką starającą się o sukces. Niespodziewane wydarzenia jednak znacząco łączą jej cele. Znacznie łatwo dowiadujemy się kto za tym wszystkim mieszka i wrabia piękną policjantkę. Pozostaje pytanie: jaki element miała ta rola a jak wysoko potoczą się losy odważnej policjantki.

Ciacho Kamień Pomorski

Gra z powodem

Seans z „Ciachem” w repertuarze dostarcza widzowi całą gamę emocji: od obawy o dalsze losy głównej bohaterki poprzez niepewność aż do całej radości. Poza wieloma zabawnymi rzeczami oraz dowcipnymi dialogami można zobaczyć także ważne przesłanie idące z filmu. Komedia pokazuje, że wszystek, nawet z pozoru najbardziej nieporadny człowiek, może stać prawdziwym bohaterem, oraz ponadto każdy bez wyjątku zasługuje na ważną miłość. Przesłanie obecne jest oddane w popularny, humorystyczny, i czasami nawet nieco ironiczny sposób. Główni bohaterowie posiadają wyjątkowo barwne, trochę przejaskrawione osobowości, przez co każdy spośród nich na długo zapada w świadomość, oraz również ich karykaturalność w ścisły sposób także dużo podkreśla ukryte pod pozorami zwykłej komedii przesłanie filmu. Film od jednego początku zaciekawia i kupuje, że widz w napięciu oczekuje na dalszy rozwój wydarzeń, przy czym nie raz atmosfera znacznie się rozluźnia dzięki dowcipnym dialogom i nieoczekiwanym, nieco żartobliwym obrotem spraw.

Świetna obsada

Złota i jedyna obsada zatem w filmach Patryka Vegi tak już tradycja. Na wszelkim plakacie obrazu tego reżysera można zauważyć znane osoby. Główna bohaterka – Basia jest wystawiana przez Martę Żmudę – Trzebiatowską. Jest to znakomita rola aktorki, ponieważ całkowicie zrywa z wizerunkiem gładkiej i poukładanej dziewczyny, którą zwykła grać Żmuda – Trzebiatowska. Podczas filmu można zauważyć aktorkę w znacznie bogatych formach. Z powodzie na chwilę zabiera się ona w ziemię prostytutki, później montuje się poznać jako ambitna pani policjantka. Podczas filmu można zaobserwować także dość „niegrzeczną” scenę, w której główna bohaterka prezentuje swoje piersi. Mimo dość ostrego wizerunku policjantki, z powodzeniem można sprawdzić, że nie wydaje ona lubych widzów. Nie wyłącznie odtwórczyni istotnej roli zasługuje na uznanie. Trzej bracia (Tomasz Karolak, Paweł Małaszyński i Marcin Bosak) oraz narzeczony Basi (Tomasz Kot) to ponad bardzo barwne postacie, które zasługują na równie godną uwagę. Tomasza Karolak, jako Dawid – sympatyczny ginekolog z dobrymi upodobaniami seksualnymi, jak powszechnie świetnie znalazłeś się w komediowej roli. Marcin Bosak, w gospodarki Krzysia, znacznie dobra poradził sobie z ukazaniem podporządkowanego władczej żonie (Joanna Liszowska) pantoflarza. Na szczególnie istotne powodzenie zasługuje Paweł Małaszyński, od którego rola wiecznie zagubionego Karolka wymagała bardzo wielkiego zainteresowania. Pewne jest oczywiste: wszystka z form na długo zapada w świadomość, a jednak między innymi o to naturalnie w filmach chodzi.

Ciacho Kamień Pomorski

Przyjemny seans

„Ciacho” to przede każdym złota do oglądania komedia, która nie wymaga od widza analizy i ogromnego zainteresowania. Opowiada barwną bajkę w swój dla klientów sposób, przy czym nie raz przygody z udziałem nieporadnych braci Basi dostarczają sporo śmiechu. Jest to film, który warto obejrzeć choćby dla dobrej obsady aktorskiej oraz kilku nieoczekiwanych zwrotów akcji. Niecałe dwie godziny usunięte z grą „Ciacho” Patryka Vegi to tak łatwy twórz na spędzenie sobotniego popołudnia. Komediowy debiut reżysera danego z kina sensacyjno – kryminalnego z pewnością można przyjąć za udany.

Ciacho Kamień Pomorski

Źródło artykułu Ciacho

0 0 vote
Article Rating