Agencja Pracy Tymczasowej Drawsko Pomorskie  Zadzwoń 790666593

Agencja Pracy Tymczasowej Drawsko Pomorskie Zadzwoń 790666593

5 marca, 2019 0 przez Szymon Majewski

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji jest podstawowym obowiązkiem firm, których kierowcy realizują usługi przewozu międzynarodowego na terenie tego państwa. Zgodnie z ustawą Loi Macron oraz wdrożonym dekretem nr. 2016-418, francuskie wynagrodzenie minimalne dla delegowanych kierowców ciężarówek wyszczególnione stało w stałych regulacjach.

Agencja Pracy Tymczasowej Goleniów Zadzwoń 790666593

Konieczność wypłacania ustalonej stawki za jakąś godzinę pracy działa na kursy pracownicze polskich firm transportowych chodzących we Francji, a jeszcze wymusza pewne obowiązki administracyjne na pracodawcach organizujących podróże służbowe naszych pracowników.

Zamów pracowników wejdź na Agencja Pracy Tymczasowej

Obowiązki administracyjne

Przedsiębiorstwa transportowe odpowiedzialne są do określenia swojego przedstawiciela na gruncie Francji, we wszystkich możliwych przypadkach delegowania. Działa to również kabotażu, kiedy również przewozu dwustronnego. Przedstawiciel tego modelu odpowiedzialny jest zbyt reprezentowanie przedsiębiorstwa we Francji, a jeszcze dostarczanie wymaganej dokumentacji.

Firma transportowa musi i wypełnić dla wszystkiego delegowanego kierowcy ciężarówki odpowiednie zaświadczenie o fakcie delegowania. Wymogiem administracyjnym istnieje i prowadzenie ewidencji czasu pracy prowadzonej na miejsce Francji. Kierowca ciężarówki powinien trzymać zaświadczenie o delegowaniu w samochodzie, wspólnie z faktem potwierdzającym zawarcie umowy o pracę.

Zasady rozliczenia

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji obejmuje wyznaczenie godzin praktyce w porządek dobry z funkcjonującymi na terenie tego państwa zasadami. Powinno uwzględniać godziny równoważne oraz nadliczbowe, wypłacane z dobrym dodatkiem według obowiązującej stawki. Od stycznia 2019 roku, stawka płaca minimalna we Francji zwiększyła się i teraz wynosi 10,03 euro za godzinę. W rozliczeniu należy również uwzględnić czas pracy tzw. amplitudy, która wyznacza okres między odpoczynkami pracownika.

Agencja Pracy Tymczasowej Goleniów Zadzwoń 790666593

Konieczne jest dodatkowo wyznaczenie dni urlopu oraz innych wolnych dni, włącznie z przenoszącymi się do nich wynagrodzeniami. Obowiązek rozliczania płacy minimalnej we Francji nie dotyczy przewoźników, którzy działają jedynie przejazdy tranzytowe.

Płaca minimalna a prawo unijne

Zgodnie z podstawowymi przepisami, składniki wynagrodzenia oraz różne dodatki zawarte w państwowym układzie zbiorowym dotyczą również delegowanych pracowników francuskich. Regulacje te nie są zgodne z przepisami prawa unijnego, jednak podlegają weryfikacji w przypadku przeprowadzania kontroli przez francuską Państwową Inspekcję Pracy.

Francuskie służby kontrolne wymagają honorowania krajowych przepisów, nawet gdy sprzeciwiają się temu organy unijne. Płaca minimalna powstająca z układu zbiorowego może więc obejmować nie tylko minimalną stawkę godzinową, lecz jednocześnie dodatek stażowy (uzależniony od długości akcji i zawierający do 8 proc.), dodatek z terminu pracy porą nocną, wszelkie dodatki z terminu praktyce w wielka i niedziele oraz cenie z urzędu podróży służbowych, naliczane za wszelki dzień z zakwaterowaniem oraz dwoma posiłkami.

Konsultacja techniczna

Źródło artykułu Rozliczenie płacy minimalnej we Francji

 

Agencja Pracy Tymczasowej Goleniów Zadzwoń 790666593

0 0 votes
Article Rating